Pár technik Breakdance + video

4. listopadu 2011 v 15:22 | Slečna Borůvka |  Zajímavosti a Ostatní
Jen tak obecně..

Toprock je základní krok prováděný na nohách. Každý tanečních jej provádí svým stylem, se svými vychitávkami. Dá se proložit třeba Lockinem. Video + tutorialFootwork. Tanečníkova váha spočívá na ruchách a pracují nohy. Každý tanečník má opět tvůj styl footworků a kdo má rychlejší a technicky náročnější footwork, ten je lepší. Základním krokem této techniky je Sixstep.


Power moves je nejznámější projev break dancu. Stručně řečeno, je to veškeré točení. Tyto prvky vycházejí většinou z gymnastiky a proto jsou velice fyzicky a technicky náročné. K powe moves jsou potřeba kroky jako Helicopter, blowy, baby helicopter, turtle, crown, turn on head, propeller a další.


Freez neboli zmrznutí. Znamená to chvilkové zastavení v krkolomné poloze. Provádí se zpravidla na rukách nebo na hlavě. Je mnoho způsobů. Tanečník může třeba stát na jedné ruce a druhou držet nohy vedle sebe ve vodorovné poloze nebo může stát na hlabě, rukama se přidržovat země a přitom se tak prohnout, že se potají téměř dotýká země apodobně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama